piątek, 9 grudnia 2016

Odrodzenie.

Świat wariuje, nic już nie jest stałe. Nic nie można przewidzieć. Na żadną rozsądną odpowiedź czekać nie można, wszystko jest odwrócone do góry nogami.  Przestały rosnąć drzewa marzeń, już nie wypuszczają nowych, zielonych listków nadziei. Teraz możesz tylko obserwować, jak zmieniają kolory dając jeszcze chwilę zachwytu, by zaraz potem umrzeć.  Rozczarowanie. Właściwie, nie powinno być zaskoczeniem. To po prostu przemijanie. Do pewnego czasu tego nie dostrzegasz, a ono cierpliwie czeka. W końcu jednak oczekiwanie, też ma swe granice. Zaczyna dawać delikatne sygnały. Jeśli ich nie dostrzeżesz, co dalej ?  Będziesz myślał, że koło dalej się toczy w swym nieustającym rytmie. Tym czasem, stanie się zupełnie coś innego.  Przyjdzie do ciebie nagle, bez zapowiedzi. Przyjdzie do ciebie naga, bez wstydu. Przyjdzie do ciebie obnażona, nie ukrywająca niczego. Nie bezwstydna, nie wulgarna, lecz prawdziwa. To będzie prawda.  Weźmie ciebie w swe ramiona.  Co wtedy zrobisz? Nie wiesz. Dlatego że jeszcze się z nią nie spotkałeś.  Być może się zawstydzisz, być może zarumienisz. Być może oddasz się jej. Być może ją odrzucisz?  Co dalej?  To wszystko zależy od twych sił.  Sił które są w tobie ukryte, a ty jeszcze ich nie poznałeś.  Okazać się może, że wbrew pozorom twej świadomości, nie wszystko o sobie wiesz. Więc kiedy do ciebie przyjdzie, czy będziesz gotowy na jej przyjęcie?  To są decyzje, które musisz podjąć. Tak lub nie.  Po tej decyzji możesz być zaskoczony.  Bowiem. Może się okazać, że drzewa marzeń jednak nie do końca umierają. Wypuszczają nowe korzenie, a wraz za nimi pojawią się kolejne zielone listki nadziei.

21 komentarzy:

 1. żyj w prawdzie tak, by nigdy nie umarły...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle, po twojej notce, sama nie wiem czy rozumiem ja tak jak ty , czy sama dodaję interpretację zbyt subiektywnie..
  Nie da się zyc bez nadziei, nawet jak jej już nie chcemy. Mieszka gdzies tam głęboko i podtrzymuje w nas iskrę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Piotrze!! nie masz mnie w ulubionych?? :(
  buu
  ;P

  OdpowiedzUsuń
 4. no to czekam. niech przyjdzie

  OdpowiedzUsuń
 5. Nadzieja i marzenia i marzenia, to coś, co od zawsze i na zawsze mieszka w kazdym człowieku, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ..wspaniale Cię widzieć i czytać.. jak zawsze wspaniała notka z niezwykłym przekazem..
  ..tak, świat oszalał, ale nie możemy dać się zwariować.. wszystko jest w nas, to jak postrzegamy świat i ludzi..
  ..zawsze, choćby gdzieś na serca dnie, tli się płomyczek nadziei,
  życie bez marzeń byłoby smutne i szare..
  lecz jakże cudownie jest, gdy 'drzewa marzeń zapuszczja nowe korzenie i pojawiaja się nowe listki',choć wszystko przemija, nie ma nic stałego ('panta rhei') a życie wciąż nas zaskakuje ;)

  - pozdrawiam bardzo serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja nie straszę ja po prostu pisze co usłyszałam od lekarza a siłę mam w sobie wiem ze wygram ale trochę czasu potrzebuje
  sama już się oswajam z myślą z mam raka bo nic nie poradzę n razie ale mam plan do wiosny pozbyć się go bo ja do raju mego chcę i chcę być w pełni sil
  chcę zachwycać się kwiatami i nowym początkiem na działce

  OdpowiedzUsuń
 8. szalony nie chcę by ci cokolwiek odpadało:) kciuki trzymać 20 grudnia o 13.30 przez pół godziny a potem dam znać kiedy kolejny raz kciuki trzymać
  a tak tece gotowe trzeba mnie bo pewnie mi nie raz będzie potrzebne albo pogłaskanie albo strzelenie przez łeb bym się ogarnęła:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Prawda ma siłę! Zwycięży, ale czy chcemy prawdy?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. ja się buntuje i protestuje Tobie nic odpaść nie może:P ja się nie zgadzam bo jak ci kciuki odpadną jak będziesz do mnie pisał jak będziesz pocieszał jak trza będzie jak krzyczał jak przyjdzie kryzys ja proszę stanowczo i z uporem jak to ździebełko kciuki trzymać 20 grudnia a mi raczej nic się nie stanie no ja takiej opcji nie przewiduje:)

  OdpowiedzUsuń
 12. To jedna z niewielu rzeczy, które wiem na pewno- że nie wiem o sobie wszystkiego i nie znam siebie tak do końca.
  Serdeczności Piotrze:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Witaj Piotrze :)Zawsze kiedy czytam o nadziei przypomina mi się to co napisała Emily Dickinson: ''Nadzieja ma skrzydła , przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów , która nigdy nie ustaje , a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury '' Potrzebna jest Wiara , Nadzieja i Miłość żeby się nie pogubić i nie dać zwariować tej brei zła, która ostatnio wylewa się zewsząd .Pozdrawiam Cię serdecznie i mam nadzieję - do poczytania;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pięknie napisane
  Choć moje marzenia odeszły w zapomnienie teraz tylko żyję z dnia na dzień staram się oddychać i przetrwać I być dobrą matką i ojcem zarazem
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 15. Witaj Piotrze!
  A ja w całej mej szczerości - jak sam zauważyłeś - przyznam się, że za każdym razem jak czytam to, co napisałeś, zastanawiam się, co naprawdę chciałeś napisać. Tak wprost napisać. Wiele u Ciebie metafor życia i wydaje mi się, że Ciebie samego również. Nie dodaję więc swoich interpretacji, ale zostawiam sobie miejsce na chwilowe zatrzymanie się u Ciebie i z tym co między wersami chciałeś przekazać dalej w świat.
  A człowiek - zawsze pozostanie dla siebie samego tajemnicą. I to jest paradoks naszego życia: staramy się zrozumieć, pokierować czy naprostować innych a trzymamy w dłoniach tak wielką tajemnicę, jaką jest nasze osobiste życie - a mimo to, uciekamy ku innych ludzi, pomijając odkrywanie i poznawanie samych siebie. Szkoda.. Może wtedy mniej by ten świat wariował, bo mniej by było czasu na analizy życia innych?
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 16. ja tak przychodzę po cichu ze skromnymi życzeniami dla Ciebie życzę Ci dużo spokoju jeszcze więcej radości by Malutki Jezus obdarzył łaska na każdy dzień

  OdpowiedzUsuń
 17. życzę Ci dużo spokoju
  w te radosne święta

  OdpowiedzUsuń
 18. Niech ten magiczny czas świąteczny
  przyniesie Ci spokój i radość
  otuli ciepłem miłości i szczęścia
  cudownych zaczarowanych chwil
  niech spełnią się Twoje najskrytsze marzenia ;)

  - pozdrawiam serdecznie i ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Piotrze! serdecznie dziękuję za życzenia:) i Tobie życzę zdrowych, radosnych i smakowitych Świąt wypełnionych spokojem i miłością. Poczuj ich magię:) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń