niedziela, 19 czerwca 2016

Naturalność nieprzewidywalna.

Świat kryje przed nami, wiele tajemnic.  Wiele odpowiedzi na nie, nie możemy odnaleźć. Lecz, może  znajdują się w jednym miejscu.  Unieś głowę i spójrz w górę, a możliwe również, że znajdziesz odpowiedź gdzie szukać.  Jedyne miejsce, które skupia w sobie wszystko. Tam znajdziesz. Miłość, nadzieję, wiarę, przyjaźń, przeznaczenie i nieopisane, nawet nieznane nam dotąd istoty uczuć.   Niestety.  Znajdziesz tam również ich odwrotności.  Zdradę zamiast miłości, utratę wiary zamiast jej utrwalenia, podupadłą nadzieję, i zawiedzioną przyjaźń.  Tam też mieszkają smutki i radości.  Zazwyczaj nie zwracasz na nie swej uwagi, bo po cóż. One jednak przemijają każdą chwilą, niosąc nam coś nowego. Nigdy nie wiesz, co przyniosą.  Niekiedy jesteś w nie zapatrzony, hipnotyzują ciebie swą mocą.  Wtedy, jesteś bezradny jak zagubiony, porzucony szczeniak, i szukasz  litości duszy, która dałaby tobie poczucie bezpieczeństwa.  Czasami chcesz wszystko zmienić, odmienić, zacząć od nowa.  W chwili w której to piszę, za chwile zaczną poddawać mnie swym pytaniom.  Już słychać grzmoty, coś zaczyna ukrywać słońce, a strach wraz z pięknem pokazują błyszczące błyskawice.  To jest właśnie istota istnienia.  Nie okiełznanie, nie przewidywalność, nie zwyczajność.  Za to wszystko naturalność.  Chyba to wszystko, możesz właśnie tam znaleźć, unosząc głowę i spoglądając w górę. 

13 komentarzy:

 1. ..bo nikt nie wie co przyniesie jutro? ..bo wszystko zdarzyć się może.. ;)
  ..liczy się tu i teraz.. życie jest cudem, jest piękne ale zbyt krótkie, dlatego staram się być pogodna i doceniać to co mam.. kocham życie i uwielbiam cudowną Naturę z jej nieprzwidywalnością.. :)

  - pozdrawiam serdecznie i ciepło.. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja zwykle natrafiałam na ciosy, zdradę, zawiedzioną przyjaźć. najbliższe osoby z którymi żyłam pod jednym dachem odbierały mi po kolei wszystko łącznie se środkami do życia i dachem nad głową ale jak widać;....mam się dobrze i dalej idę do przodu z podneisioną glową. ciosy już nie są tak częste jak kiedyś chyba wychodzi dla mnie słońce. choć pod wiatr wciąż do prspdu

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, trzeba spoglądać w górę, dosłownie i w przenośni. Mam szacunek dla Natury i dla Boga. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie to były pytania? Czy... znałeś odpowiedzi?
  Pozdrawiam, nieustannie, w niebo zapatrzona...

  OdpowiedzUsuń
 5. Patrzę w górę i widzę chmury, lub gwiazdy. jedno i drugie mnie zachwyca. daje mi to radość, ale zrozumienia dla wielu spraw nie znalazłam. Często akceptuję cos niezrozumiałego, bo nie mam siły, ani ochoty juz sie miotać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania zapisane są w sercu każdego z nas. Odpowiedzi na pytania dotyczące Ciebie znasz Ty sam. I nie ma znaczenia, kto co Tobie powiedział. Ty siebie samego znasz. Przed sobą nie ukryjesz tajemnic, nie okłamiesz samego siebie. Ale czy przyznasz się przed samym sobą do tego gdzie Ci dobrze, gdzie czujesz się takim jakim chciałabyś by widział Ciebie Świat? Zaglądam tęsknie do okna... zasłaniasz zasłony... nie mam dostępu do pokoju w którym pochowałeś swoje lęki... A może już stamtąd odeszły? W górze snop światła... On wskaże Ci drogę... :) Trzymaj się Piotrusiu

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiesz, że nie ma złych odpowiedzi
  ważne by były szczere

  Clara

  OdpowiedzUsuń
 8. Patrzę w niebo, zachwycam się i chylę czoło przed potęgą Natury. Jednakże wiem, iż odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania noszę w sobie. Tylko nie zawsze potrafię je dostrzec. Natomiast prawdą jest (przynajmniej jeżeli chodzi o mnie, że te chwile sam na sam z Naturą dają mi niesamowity wewnętrzny spokój i to dzięki niemu znajduję odpowiedzi :) Pozdrawiam Piotrze i dziękuję za wizyty :)

  OdpowiedzUsuń
 9. nie ma nie właściwych pytań sa niewłaściwe odpowiedzi
  patrzę w niebo szukając czasem odpowiedzi nawet cisza jest odpowiedzią czasem bardziej wymowną niz inne

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdy szukam ciszy spokoju chwili wytchnienia i czasu rozmyślań uciekam do lasu
  Gdy pada deszcz grzmią grzmoty a błyskawice walą z nieba ide na podwórko podziwiać Kiedyś w takich chwilach krzyczałam szukałam a teraz odnajduję Na każde pytania są odpowiedzi tylko nie każdy je widzi
  Burza słońce niebo chmury księżyc gwiazdy to wszystko często nie zauważamy a nawet narzekamy bo za ciepło za zimno a bo wiatr wieje itd a powinniśmy podziwiać
  Pozdrawiam Serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 11. z jednej strony chciałoby się znać odpowiedź na wszystko, z drugiej zaś to chyba ta tajemnica, niepewność, oczekiwanie sprawia, że świat jest o wiele ciekawszy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Na własnych doświadczeniach wiem, że odpowiedzi są wszędzie, w moim przypadku mało kiedy w górze a najczęściej w najtrywialniejszych miejscach, sytuacjach, osobach. Ale ważne, że Ty wiesz, gdzie szukać swoich.
  A gdy napisałeś zdanie: " W chwili w której to piszę, za chwile zaczną (...)" pomyślałam sobie, że fajnie by było przeczytać co tak naprawdę się u Ciebie dzieje, jakbyś trochę wyszedł z ukrycia słów, tak wprost, choćby o jajecznicy, którą zjadłeś na śniadanie.. Ale to tylko przemyślenia. Pisz jak podpowiada Ci serce.

  OdpowiedzUsuń